Достапни линкови

Во Белград блиска средба на опоненети и поддржувачи на Вучиќ


Во Белград блиска средба на опоненети и поддржувачи на Вучиќ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Приврзаници на движењето „Еден на пет милиони“ и опозициската Алијанса за Србија се собраа пред зградата на Радиотелевизија Србија во центарот на Белград. Тие го блокираа главниот влез на зградата во протест поради, како што изјавија, владината контрола врз медиумите. Во истовреме дојде и група поддржувачи на власта.

Категории

XS
SM
MD
LG