Достапни линкови

Кинески градежници, закана за реката Тара во Црна Гора


Кинески градежници, закана за реката Тара во Црна Гора
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Локални жители во Црна Гора покренаа тужба против кинеската компанија која гради автопат, за уништување на нивната околина. Загриженост од штетни последици врз реката тара, искажа и УНЕСКО.

Категории

XS
SM
MD
LG