Достапни линкови

Грција во очај од новите царини на Трамп


Грција во очај од новите царини на Трамп
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Царинската војна меѓу Европската унија и Соединетите држави се заканува да го зафати најпрофитниот извозен сектор на Грција, кој ја преживеа деценијата на економска кризи, но веројатно не и претседателот Доналд Трамп. Станува збор за козревирањето праски.

Категории

XS
SM
MD
LG