Достапни линкови

Дирк Јан Коп: Одлуката не ЕУ е разочарување, но не и драма


Дирк Јан Коп: Одлуката не ЕУ е разочарување, но не и драма
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:49 0:00

Разочарување, но не и драма е одлуката на ЕУ да не ѝ се додели датум за преговори на Северна Македонија, вели холандскиот амбасадор во земјава, Дирк Јан Коп. Според него, на земјата сега ѝ останува да продолжи со реформите. Тој порачува и дека реформите кои постојат на хартија мора да бидат имплементирани, да бидат спроведени во пракса и видливи за популацијата.

Категории

XS
SM
MD
LG