Достапни линкови

Грција со построги процедури за добивање азил


Грција со построги процедури за добивање азил
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Грчкиот парламент донесе закон со кој се воведуваат нови построги процедури за добивање азил. До ова дојде и покрај силното противење од меѓународните организации за човекови права.

Категории

XS
SM
MD
LG