Достапни линкови

Снимки на Пентагон од убивањето на Багдади


Снимки на Пентагон од убивањето на Багдади
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Пентагон за прв пат објави снимки од нападот во Сирија во минатиот викенд, во кој загина лидерот на екстремистичката Исламска држава Абу Бакр ал-Багдади. Исто така е потврдено дека тој, според американските воени прописи, бил погребан на море.

XS
SM
MD
LG