Достапни линкови

Пред вечерата на лидерите на Западен Балкан со Могерини


Пред вечерата на лидерите на Западен Балкан со Могерини
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини и лидерите на земјите од Западен Балкан синоќа имаа работната вечера во Брисел. Станало збор за интеграцијата на регионот во ЕУ. Каква беше атмосферата пред вечерата?

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG