Достапни линкови

Британија - предвремени избори за излез од ЕУ


Британија - предвремени избори за излез од ЕУ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Британија по скоро еден век ќе одржи избори во декември. До ова доаѓа откако премиерот Борис Џонсон го доби одобрението од парламентот за предвремени избори со цел да се надмине ќор-сокакот околу Брегзитот.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG