Достапни линкови

Трамп исвиркан на стадион во Вашингтон


Трамп исвиркан на стадион во Вашингтон
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Поголем број светски лидери ја поздравија американската акција во Сирија во која загина лидерот на екстремистичката Исламска држава Абу Бакр ал Багдади. Експертите со оценка дека иако станува збор за клучен момент, сепак тоа не значи и крај на терористичката Исламска држава. Трамп пак дома се соочува со критики.

XS
SM
MD
LG