Достапни линкови

Србија и воено-економската соработка со Русија и Кина


Србија и воено-економската соработка со Русија и Кина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Во Москва договор за слободна трговија меѓу Србија и Евроазиската економска унија, предводена од Русија, а во Белград по едномесечен пат, пристигна првиот кинески товарен на новата директна шпедитерска линија меѓу Кина и Србија. Во меѓувреме, во Србија пристигнаа руски ракетни системи кои досега никогаш не биле надвор од Русија.

XS
SM
MD
LG