Достапни линкови

Урбанистичкиот хаос во Скопје и во Прага


Урбанистичкиот хаос во Скопје и во Прага
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:29 0:00

Градовите се побрзо се шират и тоа е, велат, незапирлив светски тренд. Градската популација се згуснува, а згради никнат и таму каде што може и таму каде што не смее. Внесувањето ред во урбаниот хаос е тежок предизвик. Споредба меѓу Скопје и Прага.

Категории

XS
SM
MD
LG