Достапни линкови

Уште едно одложување на Брегзитот


Уште едно одложување на Брегзитот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск најави дека ќе препорача другите 27 земји членки на Европската унија да одобрат одложување на датумот на заминување на Британија од ЕУ. Претходно, британскиот премиер Борис Џонсон го стави во мирување овој договор откако парламентот, иако за прв пат го одобри, реши да не го избрзува.

XS
SM
MD
LG