Достапни линкови

Шарпланинецот, величествена раса


Шарпланинецот, величествена раса
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

Рускиот претседател Владимир Путин со восхит годинава во Белград прими привлечно кученце шарпланинец. Љубовта на Путин спрема големото бушаво куче го заживеа интересот за оваа стара раса. Потекнува од планините во Северна Македонија, и таму не само што е миленик, туку и најдобар пријател на овчарите. Репортажа на Асошиетед прес.

XS
SM
MD
LG