Достапни линкови

Кинески камери за идентификација во казахстански автобуси


Кинески камери за идентификација во казахстански автобуси
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Во главниот град на Казахстан почнаа да сообраќаат автобуси во кои има камери за препознавање по лик. Со нив, преку апликација, може да се купи билет. Но, многумина страхуваат дека камерите и податоците од нив, можат да бидат и злоупотребени.

Категории

XS
SM
MD
LG