Достапни линкови

Ердоган: ако не е се испочитувано, ја продолжуваме офанзивата


Ердоган: ако не е се испочитувано, ја продолжуваме офанзивата
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Портпарол на главната курдска група во Сирија изјави дека курдските борци го напуштиле северниот град Рас ал Ајин и оти во него веќе немало нивно вооружено присуство. Во меѓувреме, турскиот претседател Ердиган повтори дека ако не биде испочитувано се што било договорено ќе ја продолжи офанзивата.

XS
SM
MD
LG