Достапни линкови

Лидерите се договорија - избори на 12 април


Лидерите се договорија - избори на 12 април
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Освен за изборите, лидерите на парламентарните партии на средбата кај претседателот Стево Пендаровски застанаа зад ставот дека земјата нема алтернатива за евро-атлантските интеграции. Тие се договоирја дека треба да се исполни стратегиската цел - завршување на формалното пристапување во НАТО.

Категории

XS
SM
MD
LG