Достапни линкови

Заев - граѓаните да го одредат идниот пат на земјата


Заев - граѓаните да го одредат идниот пат на земјата
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Премиерот Зоран Заев одлуката на ЕУ да не даде датум за преговори со С.Македонија ја оцени како исклучително лоша и неправедна. Според него, во ваква ситуација граѓаните на избори треба да одлучат дали земјата ќе го продолжи со својот европски пат.

XS
SM
MD
LG