Достапни линкови

ЕУ самит, прв ден: без заклучок за Северна Македонија и Албанија


ЕУ самит, прв ден: без заклучок за Северна Македонија и Албанија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Лидерите на Европската унија го завршија првиот ден од нивниот состанок во Брисел без да донесат заклучок за потенцијалното членство на Северна Македонија и Албанија. Нејасно е дали лидерите и денеска ќе се осврнат на ова прашање.

XS
SM
MD
LG