Достапни линкови

Мали хидроцентрали, големи проблеми


Мали хидроцентрали, големи проблеми
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:35 0:00

Електрична енергија од обновливи извори е добра идеја, но ефектите се многу помали од штетните последици врз природата. Последиците ги чувствуваат и околните жители, а профит имаат само сопствениците на малите хидроцентрали.

Категории

XS
SM
MD
LG