Достапни линкови

Макрон во судир со Меркел за датумот за преговори


Макрон во судир со Меркел за датумот за преговори
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Во Берлин пред денешниот годишен германско француски самит е соопштено дека одлуката на Европската унија за почнување преговори со Северна Македонија и Албанија е приоритетна работа за Германија. Меркел, освен на средбата со Макрон ова прашање ќе го покрене и на самитот на 28 земји членки в четврток и петок во Брисел.

XS
SM
MD
LG