Достапни линкови

Ванденшрик: Донирањето храна е приоритетна тема во Европа


Ванденшрик: Донирањето храна е приоритетна тема во Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:50 0:00

Има зголемена чувствителност во Европа за донирањето храна и за проблемот со отпадот од храна. Таа тема денеска е на врвот на агендата заедно со климатската криза и намалувањето на емисиите на стакленичките гасови, вели претседателот на Европската федерација на Банки за храна Жак Ванденшрик.

Категории

XS
SM
MD
LG