Достапни линкови

Пресметки меѓу полицијата и демонстрантите во Барселона


Пресметки меѓу полицијата и демонстрантите во Барселона
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Илајдници каталонски сепаратисти се обиделе и да го блокираат аеродромот во Барселона по пресудата на деветмина нивни лидери на казни затвор од девет до 13 години поради нивната улога во обидот за одвојување на Каталонија од Шпанија во 2017 година. Според наводите на новинските агенции, стотина активисти се судриле со полицијата во обидот да влезат во аеродромот. Притоа триесетина луѓе биле повредени.

XS
SM
MD
LG