Достапни линкови

Трамп со санкции врз Турција поради акцијата во Сирија


Трамп со санкции врз Турција поради акцијата во Сирија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Претседателот Доналд Трамп воведе санкции врз Турција и побара од сојузникот во НАТО да го запре воениот упад во североисточна Сирија, кој брзо го реструктуира бојното поле во сегашната најсмртоносната војна во светот.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG