Достапни линкови

На Косово привремено прекинато броењето на гласовите од изборите


На Косово привремено прекинато броењето на гласовите од изборите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Самоопределување побара од надлежните да ја разјаснат ситуацијата во врска со, како што се наведува, „труењето“ на членови на Централната изборна комисија на Косово. Тие во текот на вчерашното броење на гласовите во коверти пристигнати од Србија имале здравстевни проблеми.

XS
SM
MD
LG