Достапни линкови

Курти: интеграција со Албанија преку успехот на Косово како држава


Курти: интеграција со Албанија преку успехот на Косово како држава
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Претседателот на Самоопределување и кандидат на таа партија за премиер на Косово Албин Курти во интервју за Радио Слободна Европа вели дека Албанците на Косово не се посветни на политичко обединување со Албанија. Според него, интеграцијата со Албанија и Европската унија треба да биде преку успехот на Косово како држава.

Категории

XS
SM
MD
LG