Достапни линкови

Турција почна и копнена офанзива во Сирија


Турција почна и копнена офанзива во Сирија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Турски војници и нивните сиријски сојузници влегле на североистокот на Сирија во рамките на офанзивата што ја покрена Анкара против курдските милиции, соопшти турското министерство за одбрана. Меѓународната заедница со повици до Анкара за воздржаност.

XS
SM
MD
LG