Достапни линкови

Јанкович - Oпремата на АРМ е застарена


Јанкович - Oпремата на АРМ е застарена
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:24 0:00

Вие многу години не инвестирате во модернизација и сега тешко може да кажеме каков вид на опрема треба да купите. Но, се разбира, таа треба да биде интероперабилна со таа на другите земји членки на НАТО, вели шефот на Канцеларијата за врски на НАТО, Зоран Јанкович.

Категории

XS
SM
MD
LG