Достапни линкови

Ердоган: автопатот меѓу Белград и Сараево е проект за мир


Ердоган: автопатот меѓу Белград и Сараево е проект за мир
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган присуствуваше на почетокот на изградбата на автопатот финансиран од Турција кој ќе ги поврзе Белград и Сараево. Ова е уште еден од проектите со кои Турција, како што се оценува, сака да го зголеми присуството, но и влијанието на Балканот

Категории

XS
SM
MD
LG