Достапни линкови

Опозицијата победи на изборите во Косово


Опозицијата победи на изборите во Косово
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Опозициските партии победија на предвремените избори во Косово, со што најверојатно ќе ја преземат власта од поранешните герилци, кои доминираа во политиката во изминатата деценија. Левичарско-националистичката Самоопределување е на првото место со над 26 проценти од гласовите, нешто пред центристичката Демократска лига.

Категории

XS
SM
MD
LG