Достапни линкови

Гласање на изборите во Северна Митровица


Гласање на изборите во Северна Митровица
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:31 0:00

Српските граѓани во Северна Митровица гласаат на предвремените парламентарни избори во Косово. Врз основа на одлуката на Централната изборна комисија, на изборите може да се гласа само со документи издадени од Република Косово, што доведе до тоа некои членови на српската заедница да се жалат дека не можат да гласаат, бидејќи тие поседуваат само документи издадени од Србија.

Категории

XS
SM
MD
LG