Достапни линкови

Заблудите за електронските цигари


Заблудите за електронските цигари
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:20 0:00

Не се толку штетни како обичните цигари и помагаат за откажување од пушење. Тоа се најчестите заблуди во врска со пушењето електронски цигари. Најновите сознанија покажуваат дека некои од нив се токсични и многу опасни по здравјето. Затоа и некој земји почнаа да ги забрануваат.

XS
SM
MD
LG