Достапни линкови

Воена парада во Пекинг за демонстрација на сила


Воена парада во Пекинг за демонстрација на сила
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

По повод 70-годишнината од комунизмот во Кина, во Пекинг се одржа голема воена парада, на која беше прикажано најновото кинеско оружје опрема и техника.

Категории

XS
SM
MD
LG