Достапни линкови

Самит на „Економист“ за Западен Балкан


Самит на „Економист“ за Западен Балкан
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

На самитот имаат обраќања помошникот американски државен секретар за Европа и Евроазија, Вес Мичел, како и поранешните премиери на Грција и на Белгија, Алексис Ципрас и Ги Верхофштат и поранешниот претседател на Европскиот парламент, Мартин Шулц. Учесниците на Самитот дебатираат за тоа што може да се направи за да се обезбеди побрз раст и да се зголемат инвестиците во регионот.

Категории

XS
SM
MD
LG