Достапни линкови

Пендаровски: случајот „Рекет“ треба да се расчисти докрај


Пендаровски: случајот „Рекет“ треба да се расчисти докрај
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека земјата брзо ќе ги отвори поглавјата со ЕУ и оти мора да се впушти во безскрупулозна борба со корупцијата. Поранешниот европратеник Едвард Кукан изрази очекување дека земјава ќе добие датум за преговори со ЕУ во октомври.

Категории

XS
SM
MD
LG