Достапни линкови

Пелоси за Трамп: „Никој не е над законот“


Пелоси за Трамп: „Никој не е над законот“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес Ненси Пелоси од Демократската партија, покрена официјална истрага за отповикување на претседателот Доналд Трамп. Овој потег, според посматрачите, ќе го продлабочи судирот меѓу Конгресот и Трамп пред претседателските избори и може да доведе до натамошни поделби во земјата.

Категории

XS
SM
MD
LG