Достапни линкови

По најголемиот земјотрес во Албанија во изминативе 30 години


По најголемиот земјотрес во Албанија во изминативе 30 години
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

Многу луѓе во Тирана и во Драч не смееле да се вратат во нивните домови поради бројните дополнителни потреси кои уследија по земјотресот од 5,6 степени во кој беа повредени над 100 луѓе, а неколку стотици згради биле уништени.

Категории

XS
SM
MD
LG