Достапни линкови

Ја губиме трката против климатските промени


Ја губиме трката против климатските промени
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш сака на самитот што в понеделник ќе се одржи во Њујорк, владите да дадат поамбициозни ветувања за намалување на емисиите на штетни гасови. Овој самит има за цел да го зајакне Парискиот договор пред клучна фаза на неговото спроведување во следната година.

XS
SM
MD
LG