Достапни линкови

Домашни стражи против мигрантите во Словенија


Домашни стражи против мигрантите во Словенија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Доброволните стражари во Словенија илустрираат силно антиимигрантско расположение не само кај ова мала нација од два милиона луѓе, туку и во централна и источна Европа - влезната врата во Западна Европа за мигрантите.

XS
SM
MD
LG