Достапни линкови

Лекарите велат: Не сме виновни за лошото здравство


Лекарите велат: Не сме виновни за лошото здравство
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари истакнуваат дека здравствениот персонал не е виновен за погрешните здравствени политики и дека со протестот пред Клиничкиот центар одлучија да побараат системски решенија. Граѓаните велат дека се нездовoлнi од лекарите.

Категории

XS
SM
MD
LG