Достапни линкови

Унгарија на сослушување за слабата демокартија


Унгарија на сослушување за слабата демокартија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Министрите на ЕУ деновиве го почнаа сослушувањето на Унгарија поради острите ограничувања што премиерот Виктор Орбан ги воведе за слободните медиуми, судиите, академиците, малцинствата и организациите за човекови права. Унијата е загрижена поради слабеењето на демократијата во таа екс комунистичката земја.

Категории

XS
SM
MD
LG