Достапни линкови

Туск: Пристапувањето кон ЕУ е маратон, не спринт


Туск: Пристапувањето кон ЕУ е маратон, не спринт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск по денешната средба со премиерот Зоран Заев порача дека сега ЕУ треба да ја заврши својата работа и да и додели датум за опочнување на преговори на Северна Македонија. Според него, нема сомнеж и во посветеноста на Владата на владеење на правото и борбата со корупцијата.

Категории

XS
SM
MD
LG