Достапни линкови

Мигранти од Грција меѓу вагони до Македонија


Мигранти од Грција меѓу вагони до Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Грција во последниве месеци бележи пораст на пристигнувањата на мигранти и бегалци од Турција. Само во август, нивниот број бил над 9.000, најмногу за еден месец во изминативе три години. Нивната главна цел останува западна Европа и во таа намера се обидуваат на секаков начин.

Категории

XS
SM
MD
LG