Достапни линкови

Трамп: ќе одговориме на нападот во Саудиска Арабија


Трамп: ќе одговориме на нападот во Саудиска Арабија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Соединетите држави се подготвени да одговорат на нападот од 14 септeмври со кој беше оневозможена половината од нафтената продукција на Саудиска Арабија. Иран ги отфрли обвинувањата од Вашингтон дека стои зад нападот.

Категории

XS
SM
MD
LG