Достапни линкови

Трамп ги обвини демократите за радикален социјализам


Трамп ги обвини демократите за радикален социјализам
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп говорејќи пред републиканските конгресмени ги исмеа демократите чии претседателски кандидати во исто време имаа дебата во Хјустон. Трамп најави нов пакет за намалување на даноците во идната година.

Категории

XS
SM
MD
LG