Достапни линкови

УНЕСКО меѓу Охрид и Витлеем


УНЕСКО меѓу Охрид и Витлеем
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:54 0:00

Во ова изадние на „Темата на неделата“ говориме за тоа дека е можно, се разбира ако се сака, да се постигне многу во зачувувањето на културното и природното наследство во светот. Дали тоа може да му се случи и на Охрид?

XS
SM
MD
LG