Достапни линкови

Турски семејства во потрага по уапсени и исчезнати роднини


Турски семејства во потрага по уапсени и исчезнати роднини
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Организациите за човекови права се сомневаат дека турската држава извршила најмалку 28 „присилни исчезнувања“ по неуспешниот пуч во јули 2016 година и во последователните чистки. Некои од нив биле „заборавени“ во притвор, но има и такви за кои се уште нема никаква трага.

XS
SM
MD
LG