Достапни линкови

Земан: не ми се допаѓа Косово


Земан: не ми се допаѓа Косово
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:15 0:00

Претседателот на Чешка Милош Земан беше слушнат како кажува дека „Не му се допаѓа“ Косово. Тој ова го изјави при поздравувањето со српскиот претседател Александар Вучиќ по пристигнувањето во дводневна посета на Белград.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG