Достапни линкови

Во Бугарија беснее африканската свинска чума


Во Бугарија беснее африканската свинска чума
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Ветеринарните служби во Бугарија, поради свинската чума наредија колење на огромен број свињи. Станува збор за различни региони во целата земја.

Категории

XS
SM
MD
LG