Достапни линкови

Хајко Мас: ЕУ треба да ги започне разговорите со Скопје и Тирана


Хајко Мас: ЕУ треба да ги започне разговорите со Скопје и Тирана
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Европската унија треба да им понуди на Северна Македонија и на Албанија „кредибилна ЕУ перспектива“. Ова го изјави германскиот министер за надворешни работи Хајко Маас, денеска во Берлин на прес конференцијата заедно со неговиот хрватски колега Гордан Грлиќ.

Категории

XS
SM
MD
LG