Достапни линкови

Ќе гинат многу Американци, се заканија талибанците


Ќе гинат многу Американци, се заканија талибанците
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Одлуката на претседателот Доналд Трамп да ги откаже мировните преговори за Авганистан ќе чини многу американски животи, соопштија талибанците. Во исто време Соединетите држави најавија дека ќе продолжат да вршат притисок врз милитантите. Ова е малку чуден исход на ветувачките напорите за постигнување договор за крај на скоро 20 годишната војна во Авганистан.

Категории

XS
SM
MD
LG